arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Cudowna podróż - Teatr Lalka

Dla dzieci w wieku 7+

Cudowna podróż

Czas trwania: 90 min. (z przerwą)

Premiera: 18 marca 2017

Przekład: Janina Mortkowiczowa
Adaptacja: Aleksandra Rembowska, Aleksiej Leliawski
Reżyseria: Aleksiej Leliawski
Scenografia i lalki: Aleksander Wachramiejew
Muzyka: Natalia Czekała
Asystent reżysera: Aneta Harasimczuk

W obsadzie: Michał Burbo, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Andrzej Perzyna, Mirosława Płońska-Bartsch, Olga Ryl-Krystianowska, Piotr Tworek

Dla dzieci w wieku 7+

Bilety
Plakat: na jasno szarym tle cztery namalowane głowy pomarańczowo-szarych zwierząt: trzy ptaki z długimi dziobami i lis z długim nosem. U dołu szaro-zielony napis: Cudowna podróż. Teatr Lalka.

Premiera: 18 marca 2017

Przedstawienie Cudowna podróż zrealizowane jest na podstawie powieści szwedzkiej pisarki-noblistki, Selmy Lagerlöf, jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci.  Polską prapremierę przygotowali wybitni białoruscy artyści – Aleksiej Leliawski i Aleksander Wachramiejew. Historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana zostaje w planie lalkowym i aktorskim, w rytmie granej na żywo muzyki. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, przemienia jego życie. 

Spektakl prezentowany w różnych miastach Polski w ramach programu TEATR POLSKA finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.

Plakat: na jasno szarym tle cztery namalowane głowy pomarańczowo-szarych zwierząt: trzy ptaki z długimi dziobami i lis z długim nosem. U dołu szaro-zielony napis: Cudowna podróż. Teatr Lalka.
 • Odtwórz film
  1 / 5Trailer przedstawienia
 • W fioletowo-błękitnym świetle, na czarnym tle, siedem drewnianych lalek gęsi z pomarańczowymi dziobami, stoi zwróconych w naszą stronę. Za nimi kryje się postać w rudej masce lisa.
  2 / 5fot. Marta Ankiersztejn
 • Zza czerwonej platformy zawieszonej na sznurach wychyla się głowa Kuny z czerwonymi uszami i błękitnymi oczami.
  3 / 5fot. Marta Ankiersztejn
 • Na proscenium ustawionych jest w rzędzie siedem drewnianych lalek gęsi. Za nimi, spod skrzydeł ułożonych w formie wachlarza, w pomarańczowym światłe, wychylają się ku sobie dwie głowy gęsi, trzymane przez animatorów.
  4 / 5fot. Marta Ankiersztejn
 • Wokół zawieszonej na sznurach drewnianej platformy stoją postacie animujące drewniane lalki: chłopca z pomarańczową czupryną i białą głowę gąsiora z długim pomarańczowym dziobem. Pada na nie skupione światło, dobywając sylwetki lalek z ciemności.
  5 / 5fot. Marta Ankiersztejn
Z recenzji prasowych:

Widok z lotu ptaka

teatralny.pl

Cudowna podróż jest niezwykłym doświadczeniem. Teatr Aleksieja Leliawskiego, artysty osobnego, obdarzonego oryginalną wyobraźnią, wymaga dojrzałości od widzów małych i dużych. Wejście w ten hermetyczny świat odbywa się nie bez wysiłku. Kiedy jednak zatopimy się w niespieszny, miarowy rytm spektaklu i wraz z Nilsem oderwiemy się od ziemi, a potem polecimy nie za szybko i nie zbyt wysoko, to już nie będziemy chcieli z tej wyprawy wracać.(...) Zaprojektowane przez Aleksandra Wachramiejewa lalki i rekwizyty, proste i urzekające plastycznie, są wspaniale animowane przez aktorów Teatru Lalka, z których każdy występuje w kilku rolach.

Bilety