arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

17.01

"Dotknąć teatru lalkowego"

Teatr Lalka realizuje przedsięwzięcie grantowe Dotknąć teatru lalkowego finansowane w ramach projektu "Kultura bez barier".

08.01

Zbiórka pieniędzy i spektakl dla Bartosza

8 stycznia o  godzinie 16.00 zagramy specjalne, dodatkowe przedstawienie Dzieci z Bullerbyn  w reżyserii Agnieszki Glińskiej.
Z inicjatywy całego zespołu wszystkie honoraria z przedstawienia, zarówno aktorów, jak i zespołu technicznego zostaną przekazane na rzecz naszego Kolegi i Przyjaciela Bartosza Blachury - producenta Teatru Lalka i skrzypka, który zmaga się z chorobą i ponosi ogromne koszty leczenia za granicą.
Obsługę bileterską i szatni będą w tym dniu sprawować ochotnicy  - koleżanki i koledzy z Teatru.

23.12

Życzenia na Święta i Nowy Rok

Drodzy Widzowie, 
z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy zdrowia, radości i pokoju. Niech świąteczny czas obdarzy wszystkich pogodą ducha, wiarą i nadzieją i obfitością.
Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka
 

22.12

Godziny pracy kasy teatru

Kasa teatru w okresie świątecznym, od 23 do 25 grudnia jest nieczynna
31 grudnia, w Sylwestra kasa teatru jest otwarta w godzinach 11.00 - 16.00
1 stycznia 2023 kasa teatru jest nieczynna.

21.12

Żegnamy Krzysztofa Raua

21 grudnia zmarł Krzysztof Rau – wielki artysta teatru lalek, wybitny organizator, animator i reformator życia teatralnego, jeden z najwybitniejszych twórców polskiego teatru lalek II połowy XX wieku, w latach 1990 – 1992 dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru Lalka.

05.12

Kup voucher na prezent

Otwarty Bilet/Voucher to doskonały pomysł na świąteczny podarunek! Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka, rodziny, podaruj moc teatralnych przeżyć kupując voucher do Teatru.
Gwiazdka tuż, tuż.....

03.12

Premiera "Czarnoksiężnik z Krainy OZ"

3 grudnia 2022 o godz. 18.00 odbyła się premiera Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Jarosław Kilian

01.08

Sezon teatralny 2022 2023

Sezon 2022 - 2023 rozpoczynamy 10 września spektaklem Tymoteusz Rymcimci w reżyserii Jarosława Antoniuka.

23.06

Grzegorz Turnau o muzyce w teatrze

Fragment tekstu Grzegorza Turnaua o muzyce dla "Teatru Lalek", nr 2-3/2022:

(...) Pierwszym wyzwaniem w Teatrze Lalka, po wielu wcześniejszych doświadczeniach współpracy z moim przyjacielem Jarkiem Kilianem, było „Krzesiwo” Andersena, w przekładzie i z fenomenalnymi tekstami piosenek Hanny Januszewskiej. Mogę powtórzyć to, co powiedziałem wtedy Jarkowi: nie wiem nic o tym spektaklu, ale muzyka pisze się sama, bo wynika z tego, co napisała autorka — ja tylko notuję. I tu — kolejna uwaga: muzyka może w teatrze uruchomić bardzo wiele mechanizmów i odcisnąć piętno na spektaklu, nawet go zdominować, ale najważniejsze w teatrze (także lalkowym) pozostaje słowo. W tym sensie uważam teatr za podstawową epifanię dla kształtującego się, dziecięcego świata intelektualnego: synkretyzm sztuk, ale z literaturą jako elementem absolutnie nadrzędnym. To samo zresztą dotyczy filmu — nie ma dobrego filmu bez dobrego scenariusza.
Jarek Kilian zaufał mi dawno temu i starałem się przez te lata nie zawieść tego zaufania. Co to znaczy? Zazwyczaj nie rozmawiamy o szczegółach inscenizacji. Wysyłamy sobie listy intencyjne. Jarek w formie odniesień do klasyki czy twórczości ludowej, ja w formie prostych nagrań przy pianinie. A potem lokomotywa rusza. Jest człowiekiem, od którego uczę się muzyki — to może brzmieć dziwnie, ale tak jest. Tworzenie muzyki teatralnej jest — na pewno dla mnie — jednocześnie uzupełnianiem własnego wykształcenia muzycznego. 

25.05

Szlakiem orientalnych opowieści w Zamku Królewskim

Teatr Lalka i Zamek Królewski w Warszawie przygotowują wspólnie cykl teatralny "Szlakiem orientalnych opowieści". Nasi aktorzy, Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki, a także Aniela Blachura (skrzypce) i Kajetan Pałęcki (wiolonczela), w niedzielę 29 maja, w Pałacu pod Blachą, w scenerii najpiękniejszego w Polsce zbioru kobierców, zaprezentują dzieciom i ich rodzicom baśń pt. wg Opowiadanie Króla Wysp Hebanowych II Bolesława Leśmiana. Zapraszamy. Więcej szczegółów na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/dzieci/szlakiem-orientalnych-opowiesci