arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

25.09

8. Festiwal Kultury bez Barier w Teatrze Lalka

Co roku, na przełomie września i października Teatr Lalka udostępnia swoje wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami w ramach Festiwalu Kultury bez Barier.

08.09

Premiera "Tymoteusza Rymcimci"

Już wkrótce premiera przedstawienia "Tymoteusz Rymcimci" Jana Wilkowskiego w reżyserii Jarosława Antoniuka. Zapraszamy na popremierowe spektakle naszych małych i dużych widzów. 

02.09

Legendy warszawskie, czyli baśniowe dzieje miasta online

Teatr Lalka przestawia Legendy warszawskie Artura Oppmana - lalkowe przedstawienia internetowe dla dzieci i dorosłych... dzieci.

01.09

Otwarcie sezonu

Szanowni Państwo,
Drodzy Widzowie

Kolejny, siedemdziesiąty szósty, sezon rozpoczniemy od baśni o misiu Tymoteuszu Rymcimci, jednym z najsympatyczniejszych bohaterów teatru lalek. Stworzył go, ponad półwieku temu, wybitny reżyser i dyrektor Teatru Lalka, Jan Wilkowski. Wraz z Tymoteuszem dorosło już kilka pokoleń polskich dzieci. Chcielibyśmy, by za sprawą najnowszej realizacji Jarosława Antoniuka, której premiera odbędzie się już we wrześniu, spotkanie z misiem okazało się wspaniałą przygodą nie tylko dla młodych widzów.

Wkrótce rozpoczniemy edycję internetową i sceniczną 7–odcinkowego cyklu Legend warszawskich Artura Oppmana. Rodzime, bliskie sercu baśnie napisane są piękną polszczyzną. Mamy nadzieję, że pomogą one dzieciom z klas podstawowych i ich nauczycielom zachwycić się językiem i sposobem narracji, włączyć do twórczej zabawy w teatr w domowych lub w szkolnych warunkach, zachęcą do zgłębiania historii Polski i Warszawy.

We wrześniu i październiku wracają na scenę:  muzyczna opowieść Perrault i Wasowskiego o śpiącej królewnie, a także popularne i lubiane wakacyjne przygody Mikołajka w reżyserii Jakuba Krofty. Rozpoczynamy też próby do przedstawienia o Rycerzu Gwiazdy Wigilijnej wg Haliny Górskiej, którego premiera odbędzie się w grudniu. To historia o odwadze, honorze i miłości, które towarszyszą tytułowemu bohaterowi w walce ze złem. Scenografię do spektaklu przygotowuje  znakomity rzeźbiarz i ilustrator, Józef Wilkoń.

29.08

Tymoteusz Rymcimci - spektakl przedpremierowy z okazji imienin Jana Kochanowskiego

Pokaz przedpremierowy Tymoteusza Rymcimci w reżyserii Jarosława Antoniuka rozpocznie literacki piknik Bilioteki Narodowej z okazji imienin Jana Kochanowskiego.

06.06

Opowiadamy baśnie Hansa Christiana Andersena.

Teatr Lalka zaprasza do wysłuchania najpiękniejszych baśni. W interpretacji aktorów Teatru Lalka i w opracowaniu muzycznym Grzegorza Turnaua usłyszymy baśnie Hansa Christiana Andersena. 

31.05

Dzień Dziecka

Wszystkim Dzieciom - naszym Drogim Widzom - z okazji Dnia Dziecka skadamy życzenia wielu wspaniałych teatralnych wrażeń przeżywanych dzięki przedstawieniom on-line oraz doświadczanych bezpośrednio - z nadzieją na rychłe spotkanie w siedzibie - Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka.

29.05

Karnawał Zwierząt - spektakl online

Zapraszamy do obejrzenia online spektaklu 
"Karnawał zwierząt" z muzyką Camille Saint-Saënsa w opiece reżyserskiej Grzegorza Felusia. 

13.05

Dzień Teatru Publicznego online

Tegoroczny Dzień Teatru Publicznego nie został odwołany. Nie będzie jednak obchodzony w dotychczasowej formie - wydarzenie zostaje przeniesione do internetu.

10.04

Świąteczne życzenia

Wielkanocnej Nadziei i zdrowia życzą Państwu Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka.​