arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

13.10

Odwołany spektakl Nazywam się Wojna

W dniu 13 października br. spektakl Nazywam się Wojna zostaje odwołany. Za zmiany w repertuarze przepraszamy.

13.10

Nagroda na 18 Międzynarodowym Festiwalu w Banja Luce

Na 18 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce (Republika Serbska) Ptak Zielonopióry otrzymał Nagrodę Specjalną jury za zespołową grę aktorską oraz Nagrodę za muzykę. 

08.10

Nagroda dla "Piaskowego Wilka"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że przedstawienie Piaskowy Wilk w reżyserii Julii Szmyt otrzymało nagrodę jury SŁONECZNIKI 2019, przyznawaną przez Czas Dzieci za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat, w kategorii JĘZYK. 

07.10

Teatr Lalka na Międzynarodowym Festiwalu w Banja Luce

Prezentacja spektaklu Ptak Zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce (Republika Serbska) jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza i Biura Kultury m.st. Warszawa.

29.09

Nagrody dla Teatru Lalka na Festiwalu w Suboticy

Z radością informujemy, że 27 września 2019 roku na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Suboticy (Serbia), w którym wzięło 14 przedstawień z 12 krajów, Teatr Lalka zdobył dwie nagrody: 
Nagrodę za oryginalną muzykę do przedstawienia Ptak Zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana otrzymał Grzegorz Turnau. W uzasadnieniu Jury napisało: Muzyka nie tylko towarzyszy spektaklowi, ale sama jest istotną częścią jego akcji.
Nagrodę za kunszt aktorski otrzymał cały zespół Ptaka Zielonopiórego. W werdykcie Jury podkreśliło: Aktorom warszawskiej Lalki udało się zagrać unisono, jak jedna dusza i jedno ciało.

28.09

60+ Kultura.Weekend Seniora z kulturą.

Teatr Lalka bierze udział w kolejnej edycji akcji Kultura 60+ organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

27.09

7. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier

Hasło tegorocznej edycji 7. Festiwalu Kultury bez Barier to Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w to wydarzenie.
Festiwal odbędzie się w dniach 27 września – 6 października 2019 roku.  

07.09

Premiera "Śpiącej królewny"

W nowym sezonie witamy naszych miłych widzów premierą przedstawienia Śpiąca królewna Hanny Januszewskiej wg baśni Charlesa Perrault w reżyserii Piotra Kurzawy, z muzyką Jerzego Wasowskiego.
Spektakl pod patronatem Fundacji Wasowskich. 

02.09

Wystawa ilustracji Janusza Grabiańskiego

Od września do grudnia we foyer Teatru będzie można oglądać wystawę "Baśniowe ilustracje Janusza Grabiańskiego", która towarzyszy premierze Śpiącej królewny. 
 

31.08

Żegnamy Jana Kulmę

Ze smutkiem żegnamy Jana Kulmę,
Jan Kulma nie żyje. Odszedł znakomity reżyser teatralny i filmowy, muzyk, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, współzałożyciel Warszawskiej Opery Kameralnej. Miał 94 lata. Niespełna rok temu, 13 listopada Pan Jan gościł u nas na koncercie poświęconym pamięci Joanny Kulmowej.