arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

10.02

Premiera i spotkanie z Åsą Lind

Gościem na premierze Piaskowego Wilka w reżyserii Julii Szmyt była autorka książek o Piaskowym Wilku i Karusi, Åsa Lind. W tym samym dniu, 10 lutego, odbyło się spotkanie Åsy Lind z czytelnikami w Teatrze Lalka. Prowadzenie: Katarzyna Skalska, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk.

10.01

AWWWARDS 2018

Strona internetowa Teatru Lalka, zaprojektowana i wdrożona przez Huncwot.com, nie tylko znalazła się wśród 30 nominowanych do międzynarodowej prestiżowej nagrody Awwward 2018 (Site of the Year) stron z całego świata, ale zdobyła w tym konkursie drugie miejsce. Wszystkim, którzy oddali na nas głos, serdecznie dziękujemy. 
Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka 

21.12

Nominacja dla strony internetowej Teatru Lalka

Z przyjemnością informujemy, że nasza strona internetowa, zaprojektowana i wdrożona przez huncwot.com, została nominowana do najważniejszej nagrody w branży Awwwards, w kategorii Site of the Year. Nominowanych jest tylko 30 stron z całego świata.
Zapraszamy do głosowania: 

20.12

Promocja książki "Elementarz teatru lalek"

20 grudnia o godz. 19 w Teatrze Lalka odbyła się promocja książki pt. Elementarz teatru lalek Roberta Czajki, Jarosława Kiliana i Aleksandry Rembowskiej. Spotkanie promocyjne poprowadził Janusz Majcherek. 
Książka została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biura Kultury m.st. Warszawy. 

13.12

Nagroda dla Roberta Czajki

Robert Czajka - grafik, ilustrator, malarz, autor scenografii do przedstawienia Krzesiwo, stały współpracownik Teatru Lalka został lauratem tegorocznej nagrody IBBY w kategorii ilustracje i koncepcja graficzna za Wszystko widzę jako sztukę - książkę dla dzieci o polskiej sztuce współczesnej, z tekstem Ewy Solarz  (Wydawnictwo Wytwórnia). Cieszymy się i gratulujemy!

12.10

Nagrody dla "Krawca Niteczki"

Z radością informujemy, że przedstawienie Krawiec Niteczka wg Kornela Makuszyńskiego, prezentowane 9 października na 17 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych Banja Luka 2018 (Republika Serbska) otrzymało następujące nagrody: 
za REŻYSERIĘ - dla Jarosława Kiliana
za MUZYKĘ - dla Grzegorza Turnaua

21.09

Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2017/18

W prestiżowym rankingu miesięcznika „Teatr” Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2017/2018, w kategorii najlepsze przedstawienie teatru lalkowego, Krawiec Niteczka w reżyserii Jarosława Kiliana jest najczęściej wymienianym spektaklem. Typują go: Jacek Cieślak („Teatr”, „Rzeczpospolita”), Szymon Kazimierczak („Teatr”, teatralny.pl), Jacek Kopciński („Teatr”), Wiesław Kowalski (teatrdlawas.pl), Witold Mrozek („Gazeta Wyborcza”).
 

15.02

Nagroda dla strony internetowej Teatru

Nasza strona, zaprojektowana i wdrożona przez Huncwot.com, otrzymała jedną z ważniejszych światowych nagród branży w konkursie Awwwards (SOTD Site of the day, Mobile Excellence). Cieszymy się i dziękujemy!!!

01.02

Promocja albumu "Teatr Lalka 1945-2015. Samarkanda. Kraków, Warszawa".

Monograficzne wydawnictwo albumowe, w dwóch językach. Ponad 130 barwnych fotografii lalek trzech pokoleń wybitnych scenografów, m.in.: Zofii Stanisławskiej-Howurkowej, Adama Kiliana, Rajmunda Strzeleckiego, Zygmunta Smandzika, Mikołaja Maleszy, Joanny Braun. Artykuły historyków teatru: Barbary Osterloff, Henryka I. Rogackiego, Marka Waszkiela. Obszerne kalendarium. 
Dofinansowano ze środków MKiDN i Biura Kultury m.st. Warszawy.
 

17.01

"Bóg marzących"

"Bóg marzących" - tu tytuł klipu, który powstał w Teatrze Lalka za sprawą m.in. Mateusza Białęckiego, Natalii Czekały, Krzysztofa Guzewicza i ich przyjaciół. Zapraszamy do jego obejrzenia! https://vimeo.com/mamytojaknikt