arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

04.12

Premiera

Już  wkrótce premiera przedstawienia O Jasiu i łodydze fasoli, o starej wiedźmie i o studni na końcu świata Marty Guśniowskiej wg baśni angielskich Josepha Jacobsa w reżyserii Jakuba Krofty. Zapraszamy na kolejne spektakle od soboty 7 grudnia. 

21.10

Nagroda im. Leopolda Staffa

Z wielką radością informujemy, że przedstawienie Ptak zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana, zostało nagrodzone w piątej edycji Literackiej Nagrody im. Leopolda Staffa w kategorii wydarzenie roku. Honorowe wyróżnienie przyznane zostało reżyserowi spektaklu. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 20 października o godz. 13 w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. http://nagrodaliterackastaffa.pl/laureaci-2019/

16.10

Odszedł Bohdan Butenko.

14 października zmarł wspaniały artysta, ilustrator książek i czasopism, twórca scenografii teatralnych i telewizyjnych. W swoim bogatym dorobku powołał do życia rysunkowe postaci, które zawładnęły masową wyobraźnią trzech pokoleń Polaków. Jego Gapiszon, Kwapiszon czy Gucio i Cezar stali się ikonami kultury, zyskując niezwykłą trwałość i żywotność społeczną.
Bohaterowie stworzeni przez Bohdana Butenkę istnieją jako postaci komiksów, literatury, teatru i filmu. Współpraca Artysty z Teatrem Lalka w latach 1971 – 2015 zaowocowała dziesięcioma spektaklami. Tutaj swoje sceniczne życie uzyskali Gucio i Panna Kreseczka.
Panie Bohdanie! Zawsze było Panu blisko do Lalki. Będzie nam Pana brakować.

13.10

Nagroda na 18 Międzynarodowym Festiwalu w Banja Luce

Na 18 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce (Republika Serbska) Ptak Zielonopióry otrzymał Nagrodę Specjalną jury za zespołową grę aktorską oraz Nagrodę za muzykę. 

11.10

"Ptak Zielonopióry" na Międzynarodowym Festiwalu w Toruniu

11 X Przedstawienie Ptak Zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana pokazywany jest na XXV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu. 

08.10

Nagroda dla "Piaskowego Wilka"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że przedstawienie Piaskowy Wilk w reżyserii Julii Szmyt otrzymało nagrodę jury SŁONECZNIKI 2019, przyznawaną przez Czas Dzieci za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat, w kategorii JĘZYK. 

07.10

Teatr Lalka na Międzynarodowym Festiwalu w Banja Luce

Prezentacja spektaklu Ptak Zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce (Republika Serbska) jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza i Biura Kultury m.st. Warszawa.

29.09

Nagrody dla Teatru Lalka na Festiwalu w Suboticy

Z radością informujemy, że 27 września 2019 roku na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Suboticy (Serbia), w którym wzięło 14 przedstawień z 12 krajów, Teatr Lalka zdobył dwie nagrody: 
Nagrodę za oryginalną muzykę do przedstawienia Ptak Zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana otrzymał Grzegorz Turnau. W uzasadnieniu Jury napisało: Muzyka nie tylko towarzyszy spektaklowi, ale sama jest istotną częścią jego akcji.
Nagrodę za kunszt aktorski otrzymał cały zespół Ptaka Zielonopiórego. W werdykcie Jury podkreśliło: Aktorom warszawskiej Lalki udało się zagrać unisono, jak jedna dusza i jedno ciało.

28.09

60+ Kultura.Weekend Seniora z kulturą.

Teatr Lalka bierze udział w kolejnej edycji akcji Kultura 60+ organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

27.09

7. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier

Hasło tegorocznej edycji 7. Festiwalu Kultury bez Barier to Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w to wydarzenie.
Festiwal odbędzie się w dniach 27 września – 6 października 2019 roku.