arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

21.06

Przerwa urlopowa

W teatrze od 21 czerwca do 12 września trwa przerwa urlopowa. Kasy teatru pozostają nieczynne. Zapraszamy do zakupu biletów on-line.

14.06

Obchody Światowego Dnia Lalkarstwa

Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa, którego obchody przeniesiono na czerwiec, Zarząd Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP wręczył Joannie Rogackiej pamiątkową Plakietkę ZASP "najwyższego uznania dla talentu i osiągnięć artystycznych w dziedzinie sztuki lalkarskiej". Cieszymy się i gratulujemy!

20.05

Premiera "Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen"

Zapraszamy na nowy spektakl Teatru Lalka "Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum" Hildegardy z Bingen z udziałem Anny Marii Jopek, Ireny Jun, Natalii Czekały, Krzysztofa Guzewicza i zespołu aktorskiego. Najbliższe przedstawienia: 29 i 30 maja. 

18.04

"Legendy warszawskie" do zobaczenia, "Baśnie braci Grimm" do posłuchania

Zobaczmy LEGENDY WARSZAWSKIE, posłuchajmy BAŚNI BRACI GRIMM bezpłatnie online.
Teatr Lalka przestawia Legendy warszawskie Artura Oppmana - lalkowe przedstawienia internetowe dla dzieci i dorosłych... dzieci.

26.03

Międzynarodowy Dzień Teatru 2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2021 życzymy naszym drogim Widzom, a także sobie, niesłabnącego przekonania o wyższości teatru bezpośredniego nad internetowym. W nadziei na rychłe spotkanie, 
dyrekcja i zespół Teatru Lalka

21.03

Światowy Dzień Lalkarstwa

Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa życzymy Państwu, a także sobie: sił, zdrowia, wytrwałości oraz niegasnącej pasji powoływania na nowo sztuki formy, iluzji, poetyckiego skrótu i metafory - na przekór ponurym chwilom, w których przyszło nam działać i tworzyć. Oto fragment okolicznościowego orędzia przygotowanego przez Dyrektor Generalną UNESCO,  Audrey Azoulay: "Sztuka lalkarska stanowi nieocenioną manifestację naszego dziedzictwa, ale jest również całkiem współczesna, niezależnie od tego, czy lalki stanowią część dawnego rytuału czy też wyłamują się dzisiejszym schematom.(...) W Światowy Dzień Lalkarstwa UNESCO składa hołd wszystkim, którzy z zapałem i odwagą podtrzymują przy życiu zakorzenioną w antycznej tradycji sztukę w tych dziwnych czasach." 

07.01

Nowy spektakl" "Rycerz Gwiazdy Wigilijnej"

Zapraszamy do oglądania on-line nowego spektaklu "Rycerz Gwiazdy Wigilijnej" wg Haliny Górskiej w reżyserii Jarosława Kiliana. Więcej na naszej stronie w zakładce: Spektakle.
Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansuje  Biuro Kultury m.st. Warszawy. 

25.12

Rozmowa z Jarosławem Kilianem: o szopce, pastorałce, jaselkach - portal e-teatr

Rozmowa Jarosława Kiliana z Moniką Pilch.
Zapraszamy do odsłuchania.

03.12

Rozmowa o "Legendach warszawskich"

Szanowni Państwo, 
zapraszamy do wysłuchania rozmowy przygotowanej przez Audycje Kulturalne Narodowego Centrum Kultury z reżyserem spektaklu pt. "Legendy warszawskie", Jarosławem Kilianem i kompozytorem Grzegorzem Turnauem. 
https://audycjekulturalne.pl/legendy-warszawskie/