arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

28.03

Nagroda Instytutu Teatralnego

Z radością informujemy, że  27 marca 2023, nasza koleżanka z Teatru -  Karolina Kosieradzka w Konkursie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie otrzymała II nagrodę za pracę „Proszę państwa do… lasu. Powracające obrazy Zagłady wobec kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej” napisaną pod kierunkiem prof. Joanny Krakowskiej w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

21.03

Światowy Dzień Lalkarstwa 2023

W dniu 20 marca 2023 w Teatrze Lalka rozpoczeły się obchody Światowego Dnia Lalkarstwa zorganizowane przez Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA,
Sekcję Teatrów Lalkowych Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia.

14.03

Adam Kilian. W stulecie urodzin 1923-2023

W stulecie urodzin
Adam Kilian (1923 – 2016)
- scenograf, grafik, ilustrator, projektant, twórca filmów animowanych.

22.02

Michał Burbo – laureatem Nagrody HENRYK

Michał Burbo aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w JanieTajemniku. w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu  Teatrów Lalek w Opolu (1991), wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury (1995) i Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2008),
w dowód uznania dla jego twórczej pracy i dokonań zawodowych otrzymuje najwyższe wyróżnienie Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP, przyznane z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa – Nagrodę HENRYK.

17.01

"Dotknąć teatru lalkowego"

Teatr Lalka realizuje przedsięwzięcie grantowe Dotknąć teatru lalkowego finansowane w ramach projektu "Kultura bez barier".

08.01

Zbiórka pieniędzy i spektakl dla Bartosza

8 stycznia o  godzinie 16.00 zagramy specjalne, dodatkowe przedstawienie Dzieci z Bullerbyn  w reżyserii Agnieszki Glińskiej.
Z inicjatywy całego zespołu wszystkie honoraria z przedstawienia, zarówno aktorów, jak i zespołu technicznego zostaną przekazane na rzecz naszego Kolegi i Przyjaciela Bartosza Blachury - producenta Teatru Lalka i skrzypka, który zmaga się z chorobą i ponosi ogromne koszty leczenia za granicą.
Obsługę bileterską i szatni będą w tym dniu sprawować ochotnicy  - koleżanki i koledzy z Teatru.

23.12

Życzenia na Święta i Nowy Rok

Drodzy Widzowie, 
z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy zdrowia, radości i pokoju. Niech świąteczny czas obdarzy wszystkich pogodą ducha, wiarą i nadzieją i obfitością.
Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka
 

22.12

Godziny pracy kasy teatru

Kasa teatru w okresie świątecznym, od 23 do 25 grudnia jest nieczynna
31 grudnia, w Sylwestra kasa teatru jest otwarta w godzinach 11.00 - 16.00
1 stycznia 2023 kasa teatru jest nieczynna.

21.12

Żegnamy Krzysztofa Raua

21 grudnia zmarł Krzysztof Rau – wielki artysta teatru lalek, wybitny organizator, animator i reformator życia teatralnego, jeden z najwybitniejszych twórców polskiego teatru lalek II połowy XX wieku, w latach 1990 – 1992 dyrektor artystyczny warszawskiego Teatru Lalka.

05.12

Kup voucher na prezent

Otwarty Bilet/Voucher to doskonały pomysł na świąteczny podarunek! Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka, rodziny, podaruj moc teatralnych przeżyć kupując voucher do Teatru.
Gwiazdka tuż, tuż.....