arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

17.04

Życzenia na Święta

Dyrekcja i zespół Teatru Lalka życzą wszystkim widzom pięknych i radosnych Świąt Wielkanocnych. 

11.04

Festiwal Nowe Epifanie 2019

Hasłem Festiwalu Nowe Epifanie 2019 jest sentencja Lepiej, gdyby się nie narodził. Przygotowane z myślą o Festiwalu wydarzenia artystyczne ogniskują się wokół postaci Judasza i nierozerwalnie z nim związanego tematu zdrady i pieniędzy.
Podstawowym celem Festiwalu Nowe Epifanie jest poszukiwanie nowych, współczesnych epifanii piękna oraz inicjowanie twórczego dialogu artystów z tradycyjną sztuką religijną w duchu Listu do artystów Jana Pawła II. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

21.03

Światowy Dzień Lalkarstwa 2019

W Światowym Dniu Lalkarstwa składamy najpiękniejsze życzenia lalkarkom i lalkarzom, wszystkim twórcom związanym ze sztuką animacji, a także naszym Drogim Widzom.
Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka 

20.03

Odwołany spektakl Don Kichot

Spektakl Don Kichot w dniach 21 marca godz. 11.30 i 22 marca godz.10.00 zostaje odwołany. Przepraszamy za zmiany w repertuarze.

08.03

Mobile Trends Awards 2018

Z radością zawiadamiamy, że strona internerowa Teatru www.teatrlalka.pl, zaprojektowana i wdrożona przez Huncwot.com, zwyciężyła w konkursie Mobile Trends Awards 2018. 

05.03

Biegnąc z wilkami

W dniach od 5 marca do 15 kwietnia zapraszamy do zwiedzania międzynarodowej wystawy ilustracji pt. Biegnąc z wilkami. Jej tematem jest wilkołak — istota należąca do świata folkloru, ludowych podań, legend i baśni. Zakorzenione w średniowieczu przekonanie, że człowiek może za pomocą czarów przemienić się w wilka, nie pozbawionego pewnych cech natury ludzkiej, było żywe jeszcze w XIX wieku na terenie Europy. Mit o wilkołaku ma najbogatszą tradycję wśród ludów północnych oraz południowych Słowian.

21.02

Dziękujemy naszym Widzom

Dziękujemy naszym Drogim Widzom:

10.02

Premiera i spotkanie z Åsą Lind

Gościem na premierze Piaskowego Wilka w reżyserii Julii Szmyt była autorka książek o Piaskowym Wilku i Karusi, Åsa Lind. W tym samym dniu, 10 lutego, odbyło się spotkanie Åsy Lind z czytelnikami w Teatrze Lalka. Prowadzenie: Katarzyna Skalska, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk.

10.01

AWWWARDS 2018

Strona internetowa Teatru Lalka, zaprojektowana i wdrożona przez Huncwot.com, nie tylko znalazła się wśród 30 nominowanych do międzynarodowej prestiżowej nagrody Awwward 2018 (Site of the Year) stron z całego świata, ale zdobyła w tym konkursie drugie miejsce. Wszystkim, którzy oddali na nas głos, serdecznie dziękujemy. 
Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka 

21.12

Nominacja dla strony internetowej Teatru Lalka

Z przyjemnością informujemy, że nasza strona internetowa, zaprojektowana i wdrożona przez huncwot.com, została nominowana do najważniejszej nagrody w branży Awwwards, w kategorii Site of the Year. Nominowanych jest tylko 30 stron z całego świata.
Zapraszamy do głosowania: