arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

12.10

Nagrody dla "Krawca Niteczki"

Z radością informujemy, że przedstawienie Krawiec Niteczka wg Kornela Makuszyńskiego, prezentowane 9 października na 17 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych Banja Luka 2018 (Republika Serbska) otrzymało następujące nagrody: 
za REŻYSERIĘ - dla Jarosława Kiliana
za MUZYKĘ - dla Grzegorza Turnaua

11.10

Teatr miejscem spotkania - warsztaty dla nauczycieli

„Teatr miejscem spotkania” - sesja warsztatowa dla nauczycieli
w Teatrze Lalka, przy współpracy Bielskiego Stowarzyszenia Teatr Grodzki.

10.10

Dawno, dawno temu

Zapraszamy na wystawę estońskich ilustracji do Baśni braci Grimm, organizowaną przez Ambasadę Estonii i Teatr Lalka. 
Kuratorką wystawy jest Viive Noor.

26.09

6. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier

Hasło tegorocznej edycji 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier to tylko jedno, nie pozostawiające wątpliwości słowo: Możesz!
Z hasłem tym Organizatorzy zwracają się do wszystkich chcących nasycać zwyczajność przebłyskami święta. Zależy im, by ci, którzy kulturę tworzą, uwierzyli, że mogą ją kierować do jak największej liczby odbiorców, a ci, do których ta oferta jest adresowana, dali się przekonać, że naprawdę mogą z niej korzystać.

21.09

Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2017/18

W prestiżowym rankingu miesięcznika „Teatr” Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2017/2018, w kategorii najlepsze przedstawienie teatru lalkowego, Krawiec Niteczka w reżyserii Jarosława Kiliana jest najczęściej wymienianym spektaklem. Typują go: Jacek Cieślak („Teatr”, „Rzeczpospolita”), Szymon Kazimierczak („Teatr”, teatralny.pl), Jacek Kopciński („Teatr”), Wiesław Kowalski (teatrdlawas.pl), Witold Mrozek („Gazeta Wyborcza”).
 

27.07

"Krawiec Niteczka" w Programie TEATR POLSKA

Werdyktem Komitetu Organizacyjnego Programu TEATR POLSKA spektakl Krawiec Niteczka w reżyserii Jarosława Kiliana otrzymał dofinansowanie na realizację prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Pokazy spektaklu w ramach programu będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku.

26.06

"Krawiec Niteczka" na Festiwalu Dwa Teatry 2018

Przedstawienie "Krawiec Niteczka" w reżyserii Jarosława Kiliana jest prezentowane 30 czerwca i 2 lipca w konkursie na XVIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Sopot 2018.

15.05

Werdykt Komisji Artystycznej Programu Teatr Polska 2018

Komisja Artystyczna programu TEATR POLSKA w składzie: Jacek Kopciński (przewodniczący), Halina Waszkiel, Aleksandra Dziurosz, Maciej Wojtyszko i Krzysztof Piotrowiak, po obejrzeniu rejestracji stu trzynastu przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, postanowiła zarekomendować do drugiego etapu kwalifikacji spektakl "Krawiec Niteczka" w reżyserii Jarosława Kiliana.

22.04

Transmisja telewizyjna "Krawca Niteczki"

Transmisja Krawca Niteczki wg Makuszyńskiego z Teatru Lalka w Warszawie to kolejny spektakl prezentowany w TVP Kultura w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Festiwal zainaugurował w marcu Ślub Gombrowicza z Teatru Współczesnego w Szczecinie. Festiwal ma ukazać widzom TVP Kultura różnorodność współczesnego polskiego teatru. Krawiec Niteczka to jedyna propozycja festiwalowa z teatru lalkowego, skierowana do dzieci. Po zakończeniu wszystkich prezentacji widzowie TVP Kultura w specjalnym głosowaniu internetowym wybiorą najlepszy spektakl. 

15.02

Nagroda dla strony internetowej Teatru

Nasza strona, zaprojektowana i wdrożona przez Huncwot.com, otrzymała jedną z ważniejszych światowych nagród branży w konkursie Awwwards (SOTD Site of the day, Mobile Excellence). Cieszymy się i dziękujemy!!!