arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

02.05

"Bajka o szczęściu" - czytanie performatywne/«Казка про щастя». Вистава українською мовою

Ласкаво просимо: 2 травня о 16:00, Театр Лялька, вхід вільний
«Казка про щастя» Ізабели Дегорської в перекладі Юрія Попсуєнка
Вистава українською мовою, з українськими акторами.
Режисер – Венера Ібрагімова
Сценограф – Тетяна Дівакова
Хореограф – Крістіна Мікуліч

19.04

Szlakiem orientalnych opowieści w Zamku Królewskim

Teatr Lalka i Zamek Królewski w Warszawie przygotowują wspólnie cykl teatralny "Szlakiem orientalnych opowieści". Nasi aktorzy, Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki, a także Aniela Blachura (skrzypce) i Kajetan Pałęcki (wiolonczela), już w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia, w Pałacu pod Blachą, w scenerii najpiękniejszego w Polsce zbioru kobierców, zaprezentują dzieciom i ich rodzicom Opowiadanie Króla Wysp Hebanowych wg Bolesława Leśmiana.  Baśń odsłania mroczną i fascynującą tajemnicę pięknej Chryzeidy, żony króla. Seria zaklęć zmienia nieszczęśliwie bieg życia całego królestwa, by następnie odwrócić losy bohaterów i przyczynić się do zaprowadzenia porządku w świecie. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/dzieci/szlakiem-orientalnych-opowiesci

13.04

Życzenia na Święta Wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świąt Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka życzą wszystkim widzom Wielkanocnej nadziei oraz zdrowia, spokoju i radości.

11.04

Warsztaty: Ukraińska matka dla ukraińskich dzieci - Motanka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Marty Ankiersztejn z odbywających się w Teatrze Lalka warsztatów dla ukraińskich dzieci, prowadzonych przez Venerę Ibragimovą: Ukraińska matka dla ukraińskich dzieci - Motanka.

27.03

Międzynarodowy Dzień Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru składamy naszym Drogim Widzom i wszystkim artystom życzenia pokoju, sił i nadziei oraz twórczych spotkań ponad granicami. 

21.03

Życzenia z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa

Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa 2022 dyrekcja i zespół Teatru Lalka życzą wszystkim twórcom, a także naszym Drogim Widzom: pokoju, sił i nadziei oraz niegasnącej pasji powoływania na nowo sztuki formy, wyobraźni i metafory. 

18.03

Orędzie na Światowy Dzień Lalkarstwa

Morze
Morze zawsze niosło gawędziarzy i ich historie z jednego brzegu na drugi, z jednej wyspy na drugą, z jednego kontynentu na inne. (…) Od zarania dziejów opowieści uzupełniały się, tworząc historie pełne morskich smoków, syren i wielu innych fantastycznych stworzeń. Morskimi drogami podróżowały zarówno księżniczki, jak i piraci, żeglarze i handlarze, rzemieślnicy i nadworni błaźni. A kiedy podróżowali tak z jednej kultury do drugiej, powstawały wielkie mitologie - MahabharataRamajanaSagar Manthan oraz opowieści: Przygody Sindbada ŻeglarzaWędrówka na ZachódKsięga Tysiąca i Jednej Nocy…  (…) Morze wciąż pozostaje magiczne i tajemnicze, wpływając na życie milionów istnień zamieszkujących naszą planetę. Jest siłą, z której powstało życie na tej planecie. Ale dzisiejsza rzeczywistość może niepokoić. Morze to dziś ostatnia granica – między nami a końcem życia, jakie znamy. Dziś morze jest zanieczyszczone, łapczywie walczy o oddech niszczony sieciami chciwości i niedbałego marnotrawstwa. Zostało zredukowane do wypełnionej śmieciami zupy składającej się z umierających koralowców i ginącego życia morskiego. (...) Oto więc wyzwanie dla wszystkich opowiadaczy historii dzisiaj - aby ożywić szacunek dla Mórz Ziemi – naszego jedynego domu. Zaangażujmy nasze wspólne talenty w to zadanie. Już teraz!`
Ranjana Pandey - indyjska lalkarka, dramaturżka, reżyserka teatralna i telewizyjna, pedagożka. 

17.03

Szlakiem orientalnych opowieści na Zamku Królewskim

Teatr Lalka i Zamek Królewski w Warszawie przygotowują wspólnie cykl teatralny "Szlakiem orientalnych opowieści". Nasi aktorzy, Aneta Jucejko-Pałęcka i Wojciech Pałęcki, a także Aniela Blachura (skrzypce) i Kajetan Pałęcki (wiolonczela), w niedzielę 27 marca, w Pałacu pod Blachą, w scenerii najpiękniejszego w Polsce zbioru kobierców, zaprezentują dzieciom i ich rodzicom baśń pt. Rybak i Geniusz wg Bolesława Leśmiana. Zapraszamy. Więcej szczegółów na stronie: https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/dzieci/szlakiem-orientalnych-opowiesci

14.03

Zaproszenie POLUNIMY na obchody Światowego Dnia Lalkarstwa

Z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa POLUNIMA zaprasza na jego obchody, które w tym roku odbędą się 21 marca w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich lalkarzy i sympatyków lalkarstwa. Konieczne jest potwierdzenie przybycia pod adresem e-mail lub telefonicznie: tel. 85 742 50 31 wew. 128.

08.03

Spektakl Na pomoc Ukrainie

Podczas niedzielnego spektaklu "Rycerza Gwiazdy Wigilijnej"- Na pomoc Ukrainie do puszek PCK zebraliśmy 6426,35 zł.
Naszym Widzom - darczyńcom serdecznie dziękujemy za hojność.