arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

24.06

Pięknych wakacji!!

Życzymy Wam radości, przygód, odkrywania uroków przyrody, prawdziwych przyjaciół, a także wspólnego tworzenia mini teatrzyków, zabaw muzycznych, plastycznych i sportowych.
Pamiętajcie także o leniuchowaniu, bo warto, aby przez te dwa miesiące też zrelaksować się w swoim tempie i jak lubicie najbardziej. A zatem do zobaczenia w Teatrze we wrześniu.

11.06

„Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury” Narodowe Centrum Kultury

Teatr Lalka jest beneficjentem projektu „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury”, który finansowany jest w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

01.06

Dzień Dziecka w Teatrze Lalka

W Dniu Dziecka wszystkim dużym i małym składamy najpiękniejsze życzenia! 

01.05

X Konkurs Klasyka Żywa

Miło nam poinformować, że spektakle O dwóch takich co ukradli księżyc w reżyserii Jarosława Kiliana i Baśń o zaklętym rumaku w reżyserii Anety Jucejko Pałęckiej zostały przyjęty do X Konkursu Klasyka Żywa, Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej .

23.04

Stowarzyszenie Pracowników, Twórców i Przyjaciół Teatru Lalka w Warszawie

Pragniemy poinformować, że od marca (po żmudnym, prawnym i administracyjnym procesie rejestracji) funkcjonuje przy teatrze Stowarzyszenie Pracowników, Twórców i Przyjaciół Teatru Lalka w Warszawie.

16.04

Teatralna EduAkcja Warszawy

Teatralna EduAkcja Warszawy dla nauczycieli warszawskich przedszkoli, szkół i placówek edukacji pozaszkolnej.

13.01

Urodziny Kornela Makuszyńskiego

Nasz Kolega Michał Korotko odwiedza znajomych w Zakopanem. Przywiózł Panu Makuszyńskiemu kartkę z Warszawy.
Prezent urodzinowy od Teatru Lalka!

28.03

Nagroda Instytutu Teatralnego

Z radością informujemy, że  27 marca 2023, nasza koleżanka z Teatru -  Karolina Kosieradzka w Konkursie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie otrzymała II nagrodę za pracę „Proszę państwa do… lasu. Powracające obrazy Zagłady wobec kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej” napisaną pod kierunkiem prof. Joanny Krakowskiej w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

14.03

Adam Kilian. W stulecie urodzin 1923-2023

W stulecie urodzin
Adam Kilian (1923 – 2016)
- scenograf, grafik, ilustrator, projektant, twórca filmów animowanych.

22.02

Michał Burbo – laureatem Nagrody HENRYK

Michał Burbo aktor Teatru Lalka w Warszawie, wcześniej związany z Teatrem Baj i Operową Sceną Marionetek w Warszawskiej Operze Kameralnej, współpracujący z Teatrem Łatka, nagrodzony za rolę Jana Tajemnika w JanieTajemniku. w reżyserii Ewy Sokół-Maleszy na XV Ogólnopolskim Festiwalu  Teatrów Lalek w Opolu (1991), wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury (1995) i Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2008),
w dowód uznania dla jego twórczej pracy i dokonań zawodowych otrzymuje najwyższe wyróżnienie Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP, przyznane z okazji Światowego Dnia Lalkarstwa – Nagrodę HENRYK.