arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

20.10

Odwołane spektakle w pażdzierniku

Spektakle Odyseja i Wakacje Mikołajka w dniach 20 - 29 października 2021 zostaje odwołany z powodu choroby aktora.

17.10

Nagroda za muzykę do "Rycerza Gwiazdy Wigilijnej" dla Grzegorza Turnaua

Jury 20. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce (Republika Serbska/Bośnia i Hercegowina), w kategorii Najlepsza Oryginalna Muzyka,  przyznało nagrodę Grzegorzowi Turnauowi za muzykę do przedstawienia "Rycerz Gwiazdy Wigilijnej" w reżyserii Jarosława Kiliana. W uzasadnieniu werdyktu podkreślono muzyczne mistrzostwo w stworzeniu klimatu opowieści. Cieszymy się i gratulujemy!

10.09

Gala SŁONECZNIKI

13 września o godzinie 18:30 w Teatrze Lalka odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród „Słoneczniki 2021”. Podczas uroczystości zostanie odczytany werdykt jury oraz wynik głosowania rodziców, a następnie przyznane zostaną statuetki Złotego Słonecznika 2021 i Nagrody Rodziców w 6. kategoriach: Język, Logika, Sztuki Wizualne, Muzyka, Ruch, Przyroda.

03.09

Zapraszamy do Teatru Lalka i Zamku Królewskiego

Drodzy Widzowie, 
po wakacyjnej przerwie serdecznie zapraszamy do Teatru młodszych i starszych widzów. Już w najbliższą niedzielę na Zamku Królewskim (Arkady Kubickiego) z cyklu Legendy Warszawskie zaprezentujemy Syrenę, Złotą kaczkęKościół Panny Marii o godz.11.30 i 13.30. W siedzibie sezon rozpoczniemy w sobotę 11 września Tymoteuszem Rymcimci o godz. 17.30. 

02.09

"Jan Wilkowski - w stulecie urodzin"

W stulecie urodzin wybitnego lalkarza, reżysera, pedagoga, autora sztuk dla dzieci, Jana Wilkowskiego, Teatr Lalka przygotowuje publikację przybliżającą jego sylwetkę i twórczą działalność. Bogato ilustrowana książka odsłania nieznane dotąd fakty z biografii artysty, dokumenty i świadectwa teatralnych dokonań. Książka pt. "Jan Wilkowski - w stulecie urodzin" powstaje dzięki wsparciu MKDNiS w ramach programu Literatura. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

20.05

Premiera "Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen"

Zapraszamy na nowy spektakl Teatru Lalka "Kim jesteście? - na podstawie Ordo Virtutum" Hildegardy z Bingen z udziałem Anny Marii Jopek, Ireny Jun, Natalii Czekały, Krzysztofa Guzewicza i zespołu aktorskiego. Najbliższe przedstawienia: 29 i 30 maja. 

18.04

"Legendy warszawskie" do zobaczenia, "Baśnie braci Grimm" do posłuchania

Zobaczmy LEGENDY WARSZAWSKIE, posłuchajmy BAŚNI BRACI GRIMM bezpłatnie online.
Teatr Lalka przestawia Legendy warszawskie Artura Oppmana - lalkowe przedstawienia internetowe dla dzieci i dorosłych... dzieci.

03.12

Rozmowa o "Legendach warszawskich"

Szanowni Państwo, 
zapraszamy do wysłuchania rozmowy przygotowanej przez Audycje Kulturalne Narodowego Centrum Kultury z reżyserem spektaklu pt. "Legendy warszawskie", Jarosławem Kilianem i kompozytorem Grzegorzem Turnauem. 
https://audycjekulturalne.pl/legendy-warszawskie/ 

04.04

Otwarty Bilet / Voucher w zamian za bilety zakupione na odwołane w czasie epidemii koronawirusa spektakle

Teatr Lalka wprowadza Otwarte Bilety / Vouchery w zamian za bilety zakupione na odwołane w czasie epidemii koronawirusa spektakle. Bilet na voucher wymieniać można online kontaktując się z kasami mailem: rezerwacje@teatrlalka.pl.