arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

13.01

Urodziny Kornela Makuszyńskiego

Nasz Kolega Michał Korotko odwiedza znajomych w Zakopanem. Przywiózł Panu Makuszyńskiemu kartkę z Warszawy.
Prezent urodzinowy od Teatru Lalka!

21.12

Życzenia na Święta

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składamy naszym Drogim Widzom życzenia radości i pokoju. Niech ten świąteczny czas obdarzy wszystkich pogodą ducha, wiarą i nadzieją.
Dyrekcja i Zespół Teatru Lalka

16.11

Bal u Pani Zimy i sylwestrowy spektakl Czarnoksiężnik z Krainy Oz

Teatr Lalka serdecznie zaprasza dzieci na zabawę sylwestrową pt. „Bal u Pani Zimy”. W programie, m.in.: przedstawienie Czarnoksiężnik z Krainy Oz, konkursy, teatralne atrakcje, muzyka i taniec.
Mile widziane są przebrania, które nawiązują do tematyki zimy, karnawału.
Bal prowadzą aktorzy Teatru Lalka.

08.11

Premiera O dwóch takich, co ukradli księżyc.

W grudniu premiera spektaklu O dwóch takich, co ukradli księżyc wg Kornela Makuszyńskiego, w adaptacji i reżyserii Jarosława Kiliana, w scenografii Joanny Rusinek z muzyką Grzegorza Turnaua.

31.10

Dziady. Śladami Adama Mickiewicza.

31 października o godz. 20.30 TVP1 po raz pierwszy na żywo wyemituje inscenizację Dziadów Adama Mickiewicza.
Realizowane na Litwie widowisko Dziady. Śladami Adama Mickiewicza składać się będzie z trzech odrębnych scen zaczerpniętych z II oraz III części dramatu. Każdą z odbywających się w różnych miejscach Litwy scen przygotuje inny reżyser.
Ostatnią scenę (II część „Dziadów”), która zostanie zrealizowana na Górze Krzyży na cmentarzu Szawelskim, wyreżyseruje Jarosław Kilian. Wystąpią w niej m.in. aktorzy Teatru Lalka: Magdalena Pamuła, Grzegorz Feluś i Jakub Mieszała.

22.10

Nagroda na Festiwalu w Opolu

Z radością informujemy, że 20 października 2023 nasza Koleżanka Olga Ryl-Krystianowska na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu otrzymała nagrodę za stworzenie lalki do spektaklu „Romans” Natalii Sakowicz.

19.10

27 Festiwal Korczak Dzisiaj

W ramach 27 edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ w Teatrze Lalka wystawione zostaną dwa spektakle: Urodziny w Nigdylandii Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej w reżyserii Agi Błaszczak i Dzieci z Bullerbyn w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Po spektaklach w ramach Klubu Dobrej Rozmowy zapraszamy na spotkania: Kiedy zaczyna się rodzinaWspólnoty lokalne, rodziny poszerzone, czyli jak budować wioski

14.10

22. Међународни фестивал позоришта за дјецу БАЊА ЛУКА 2023

БАЊА ЛУКА 2023 22. Међународни фестивал позоришта за дјецу од 8. до 14. октобра.
Teatr Lalka z Warszawy na 22 Międzynarodowym Festiwalu Teatru dla Dzieci – Banja Luka 2023, który odbywał się w dniach 8 - 14 października w Bania Luce w Republice Serbskiej (Bośnia i Hercegowina) otrzymał aż 4. nagrody za przedstawienie Czarnoksiężnik z krainy Oz w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua i scenografią Julii Skrzyneckiej.

10.10

22. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieciących - Banja Luka 2023

Teatr Lalka ze spektaklem Czarnoksiężnik z Krainy Oz w reżyserii Jarosława Kiliana weźmie udział w 22. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych - Banja Luka 2023. Spektakl wystawiony zostanie 12 października o godz.11.00 i 18.00.

03.10

Festiwal Kultury bez Barier

Festiwal Kultury bez Barier jak co roku zagościł w Teatrze Lalka. Wśród wydarzeń znajdziecie różnorodne propozycje kulturalne i nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, ruchu, intelektualną, osób w spektrum, a także dla osób koordynujących dostępność i rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Na wydarzenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych bez względu na stopień sprawności.