arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

15.02

Nagroda dla strony internetowej Teatru

Nasza strona, zaprojektowana i wdrożona przez Huncwot.com, otrzymała jedną z ważniejszych światowych nagród branży w konkursie Awwwards (SOTD Site of the day, Mobile Excellence). Cieszymy się i dziękujemy!!!

13.02

Gościnne występy Teatru z Korei Południowej, 2 i 3 marca 2018

Już wkrótce, 2 i 3 marca, w Teatrze Lalka, wystąpi gościnnie koreański zespół ARTSTAGE SAN w Gyeonggi-do ze spektaklem Historia Dallae. Przedstawienie bez słów, które układa się w ciąg plastycznie wysmakowanych obrazów, grane jest w planie lalkowym i aktorskim. Serdecznie zapraszamy.

12.02

Światowy Dzień Lalkarstwa, 21 marca 2018

Obchody Światowego Dnia Lalkarstwa odbędą się 17 marca b.r. w Teatrze Lalka.  Organizatorami są: Międzynarodowe Stowarzyszenie POLUNIMA, Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP i nasz Teatr. 

01.02

Promocja albumu "Teatr Lalka 1945-2015. Samarkanda. Kraków, Warszawa".

Monograficzne wydawnictwo albumowe, w dwóch językach. Ponad 130 barwnych fotografii lalek trzech pokoleń wybitnych scenografów, m.in.: Zofii Stanisławskiej-Howurkowej, Adama Kiliana, Rajmunda Strzeleckiego, Zygmunta Smandzika, Mikołaja Maleszy, Joanny Braun. Artykuły historyków teatru: Barbary Osterloff, Henryka I. Rogackiego, Marka Waszkiela. Obszerne kalendarium. 
Dofinansowano ze środków MKiDN i Biura Kultury m.st. Warszawy.

20.01

Premiera

W sobotę, 20 stycznia, odbyła się premiera Krawca Niteczki wg baśni Kornela Makuszyńskiego, w adaptacji, z tekstami piosenek, w reżyserii i z lalkami Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua i scenografią Magdaleny Gajewskiej. 

17.01

"Bóg marzących"

"Bóg marzących" - tu tytuł klipu, który powstał w Teatrze Lalka za sprawą m.in. Mateusza Białęckiego, Natalii Czekały, Krzysztofa Guzewicza i ich przyjaciół. Zapraszamy do jego obejrzenia! https://vimeo.com/mamytojaknikt

02.01

Teatr Lalka 1945-2015, Samarkanda-Kraków-Warszawa

Joanna Rogacka, Aleksandra Rembowska, Teatr Lalka 1945-2015. Samarkanda-Kraków-Warszawa, Warszawa 2017. 

01.12

Jan Wilkowski (1921-1997)

W związku z przypadającą w grudniu tego roku dwudziestą rocznicą śmierci Jana Wilkowskiego – reżysera, inscenizatora, lalkarza, wieloletniego kierownika artystycznego Teatru Lalka, autora scenariuszy teatralnych i telewizyjnych, pedagoga, pragniemy przypomnieć sylwetkę wybitnego artysty.

20.10

Grand Prix

Przedstawienie Krzesiwo w reżyserii Jarosława Kiliana otrzymało Grand Prix oraz Nagrodę Specjalną za kultywowanie tradycji teatru lalkowego na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce (Republika Serbska, Bośnia i Hercegowina). 

07.10

Festiwale

7.10. Przedstawienie Krzesiwo w Teatrze Lalka w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka też Człowiek 2017.