arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Aktualności - Teatr Lalka

04.02

„W drodze do Raju utraconego – Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen”.

Teatr Lalka i Festiwal Nowe Epifania 2020 zapraszają na wykład ojca Błażeja Matusiaka OP pt. „W drodze do Raju utraconego – Ordo Virtutum Hildegardy z Bingen”.

11.01

Sesja zdjęciowa dla Yamaha

Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej dla Yamaha, która odbyła się w Teatrze Lalka z udziałem m.in. Grzegorza Turnaua i Andrzeja Perzyny. 

19.12

Życzenia na Święta

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku składamy naszym Drogim Widzom życzenia radości i pokoju. Niech ten świąteczny czas obdarzy wszystkich pogodą ducha, wiarą i nadzieją. 

10.12

Bal u Pani Zimy, czyli Sylwester w Teatrze Lalka

Zapraszamy na bal sylwetstrowy w Teatrze Lalka. W programie, m.in.: spektakl Szopka krakowska, zabawy i atrakcje teatralne, muzyka, poczęstunek. Mile widziane są przebrania nawiazujące do tytułu zabawy - Bal u Pani Zimy.

Prowadzenie: aktorzy Teatru Lalka.

06.12

Premiera

Premiera przedstawienia O Jasiu i łodydze fasoli, o starej wiedźmie i o studni na końcu świata Marty Guśniowskiej wg baśni angielskich Josepha Jacobsa w reżyserii Jakuba Krofty. 

21.10

Nagroda im. Leopolda Staffa

Z wielką radością informujemy, że przedstawienie Ptak zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana, zostało nagrodzone w piątej edycji Literackiej Nagrody im. Leopolda Staffa w kategorii wydarzenie roku. Honorowe wyróżnienie przyznane zostało reżyserowi spektaklu. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 20 października o godz. 13 w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. http://nagrodaliterackastaffa.pl/laureaci-2019/

16.10

Odszedł Bohdan Butenko.

14 października zmarł wspaniały artysta, ilustrator książek i czasopism, twórca scenografii teatralnych i telewizyjnych. W swoim bogatym dorobku powołał do życia rysunkowe postaci, które zawładnęły masową wyobraźnią trzech pokoleń Polaków. Jego Gapiszon, Kwapiszon czy Gucio i Cezar stali się ikonami kultury, zyskując niezwykłą trwałość i żywotność społeczną.
Bohaterowie stworzeni przez Bohdana Butenkę istnieją jako postaci komiksów, literatury, teatru i filmu. Współpraca Artysty z Teatrem Lalka w latach 1971 – 2015 zaowocowała dziesięcioma spektaklami. Tutaj swoje sceniczne życie uzyskali Gucio i Panna Kreseczka.
Panie Bohdanie! Zawsze było Panu blisko do Lalki. Będzie nam Pana brakować.

13.10

Nagroda na 18 Międzynarodowym Festiwalu w Banja Luce

Na 18 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Banja Luce (Republika Serbska) Ptak Zielonopióry otrzymał Nagrodę Specjalną jury za zespołową grę aktorską oraz Nagrodę za muzykę. 

11.10

"Ptak Zielonopióry" na Międzynarodowym Festiwalu w Toruniu

11 X Przedstawienie Ptak Zielonopióry w reżyserii Jarosława Kiliana pokazywany jest na XXV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu. 

08.10

Nagroda dla "Piaskowego Wilka"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że przedstawienie Piaskowy Wilk w reżyserii Julii Szmyt otrzymało nagrodę jury SŁONECZNIKI 2019, przyznawaną przez Czas Dzieci za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat, w kategorii JĘZYK.