arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Ogłoszenia - Teatr Lalka

03.01

Ogłoszenie o pracę: montażysta dekoracji

Teatr Lalka w Warszawie ogłasza nabór na stanowisko: montażysta dekoracji / obsługa techniczna sceny
 

08.10

Ogłoszenie o pracy: główny księgowy / główna księgowa

Teatr Lalka w Warszawie ogłasza nabór na stanowisko: główny księgowy / główna księgowa

08.10

Ogłoszenie o pracy: specjalisty / specjalistki ds. kadr i płac

Teatr Lalka w Warszawie ogłasza nabór na stanowisko
specjalisty / specjalistki ds. kadr i płac

01.07

Dofinansowanie ze środków budżetu Państwa na realizację spektaklu

Teatr Lalka w Warszawie otrzymał dofinasownie w kwocie 90 000 zł. ze środków budżetu Państwa na realizację spektaklu Czarnoksiężnik z Krainy Oz w reżyserii Jarosława Kilina i warsztatów W drodze do domu.

03.09

Oświadczenie Widza Teatru Lalka

Prosimy o wypełnienie i wydrukowanie Oświadczenia o stanie zdrowia Widza przebywającego w Teatrze Lalka [oświadczenie poniżej].

17.12

Elementarz teatru lalek

Teatr Lalka przedstawia podręcznik dla "sztukmistrzów" w każdym wieku! 
W grudniu ukaże się Elementarz teatru lalek, najnowsze wydawnictwo Teatru Lalka, przeznaczone dla odbiorców różnych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Bogato ilustrowana książka ma charakter popularyzatorski. W  przystępny sposób zapoznaje czytelników z technikami i tradycjami lalkowymi. Zawiera przy tym instrukcje i scenariusze, które pozwolą na zrealizowanie domowego teatrzyku przy użyciu najprostszych środków. 

01.12

Teatr Lalka 1945-2015

Album ukazuje siedemdziesięcioletnią historię Teatru Lalka, powstałego w 1945 roku w Uzbekistanie i działającego jako Teatr Niebieskie Migdały w Samarkandzie, następnie w Krakowie (1946– 1948), a od roku 1948 do dziś w Warszawie.

01.12

Jan Wilkowski (1921-1997)

W związku z przypadającą w grudniu tego roku dwudziestą rocznicą śmierci Jana Wilkowskiego – reżysera, inscenizatora, lalkarza, wieloletniego kierownika artystycznego Teatru Lalka, autora scenariuszy teatralnych i telewizyjnych, pedagoga, pragniemy przypomnieć sylwetkę wybitnego artysty. 

01.09

Plakaty teatralne

Istnieje możliwość nabycia plakatów teatralnych. Informacja: (22) 656 69 57, rezerwacje@teatrlalka.pl

01.09

Adam Kilian. Fascynacje

Istnieje możliwość nabycia monograficznego albumu pt. Adam Kilian. Fascynacje, wydanego przez Teatr Lalka (2015). Książka jest pierwszą publikacją prezentującą różnorodny dorobek artysty w możliwie pełnym i wyczerpującym zakresie. Przedstawia wybór projektów dekoracji, kostiumów teatralnych i lalek, ilustracji książkowych uzupełniony merytorycznym komentarzem znawców: historyka sztuki (dr Joanna Stacewicz-Podlipska) i historyka teatru (prof. Henryk Izydor Rogacki) oraz słowem samego artysty, formułującego estetyczne credo (wywiad z Aleksandrą Rembowską), a także dokumentacją całego dorobku. Publikacja została wydana w dwóch językach: polskim i angielskim.