arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Karnawał Zwierząt - Teatr Lalka

Dla dzieci w wieku 4+

Karnawał Zwierząt

Czas trwania: 50 min.

Premiera: 11 lutego 2017

Opieka reżyserska: Grzegorz Feluś
Fortepian: Tomasz Pawłowski
Skrzypce: Bartosz Blachura
Skrzypce/altówka: Julia Pałęcka
Wiolonczela: Jadwiga Roguska

W obsadzie: Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko-Pałęcka, Agnieszka Mazurek, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna

Dla dzieci w wieku 4+

Bilety

Premiera: 11 lutego 2017

Muzyczny poemat zoologiczny Camille’a Saint-Saënsa, złożny z czternastu miniatur, staje się okazją do wyczarowania fantastycznego teatralnego świata.  Magiczne ręce, które wyglądają zza parawanu, przy dźwiękach granej na żywo muzyki, tworzą tajemnicze kształty zwierząt. Zadaniem publiczności będzie ich rozpoznanie. 

 • Na czarnym tle ułożony jest wachlarz z niebiesko-czerwonych dłoni. Po środku, widoczna do łokcia, ze zgiętymi palcami dłoni, ręka w czerwonej rękawiczce.
  1 / 4fot. Marta Ankiersztejn
 • Na czarnym tle znajduje się konstelacja złożona z niebieskich, oświetlonych patyków, tworzących figury geometryczne.
  2 / 4
 • Na czarnym tle znajduje się oświetlony łańcuch połączonych ze sobą rąk, ukazanych na odcinku od dłoni do łokcia. Ręce ubrane są, naprzemiennie, w niebieskie i czerwone rękawiczki.
  3 / 4
 • Na pierwszym planie wyłaniają się z ciemności dwie dłonie: jedna bez okrycia, druga, w czerwonej rękawiczce, przykrywa tamtą. Na drugim planie znajdują się trzy pary krzyżujących się rąk bez okryć.
  4 / 4
Z recenzji prasowych:

Zabawna fantazja zoologiczna

teatrdlawas.pl

Spektakl, będący zestawem lalkowych etiud, podobnie jak muzyka francuskiego kompozytora okresu późnego romantyzmu, skrzy się od wdzięku, dowcipu i inscenizacyjnej lekkości. Dobrze się stało, że teatr dłoni zawitał znowu na scenę i wraz z muzyką daje szansę dzieciom na mądrą zabawę w rozczytywanie zwierzęcych konturów i konfrontowanie ich z jednoczesnym rozróżnianiem dźwięków. Jeśli plastyczna konstelacja okaże się zbyt trudna zawsze można usłyszeć podpowiedź dzięki asocjacji akustycznej. Warto sprawdzić w Teatrze Lalka, czy wszystkie łamigłówki, szarady i tajemnice, tkwiące w warstwie muzyczno-plastycznej, dadzą się w ten sposób rozwiązać. Warto jeszcze raz podkreślić walory warszawskiej realizacji, która postawiła przede wszystkim na niczym nie poskromioną wyobraźnię, inteligentny dowcip i zaskakujące skojarzenia.

Bilety