arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Jaś i Małgosia - Teatr Lalka

Dla dzieci w wieku 3+

Jaś i Małgosia

Czas trwania: 65 min. (z przerwą)

Premiera: 28 kwietnia 2001

Reżyseria: Lech Chojnacki
Scenografia: Dariusz Panas
Muzyka: Robert Łuczak
Choreografia: Tomasz Tworkowski
Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka

W obsadzie: Aneta Jucejko-Pałęcka, Tomasz Mazurek, Anna Porusiło-Dużyńska, Wojciech Słupiński

Dla dzieci w wieku 3+

Bilety

Premiera: 28 kwietnia 2001

Drwal i jego żona postanawiają po wsze czasy położyć kres kłótniom swoich dzieci. W tym celu aranżują sytuacje wzięte wprost z baśni o Jasiu i Małgosi. I tak rodzeństwo pozostawione samo sobie, w obliczu spotkania ze złą czarownicą zrozumie, że powinno się wzajemnie wspierać, dodawać odwagi i trzymać się razem. Przedstawienie grane w dwóch planach: aktorskim i lalkowym. 

  • W centrum, na zielonej wykładzinie, stoi żółto-czerwony domek z tkaniny. Znad niego wychylają się duże żółte głowy przytulankowych lalek chłopca i dziewczynki, prowadzonych przez "widzialnych" animatorów. Obok - dwie postacie w brązowych płaszczach.
    1 / 2fot. Jakub Pajewski
  • Po środku sceny, na zielonej wykładzinie, znajduje się czerwono-żółta klatka z tkaniny, zamknięta na kłódkę. Obok niej stoją: brązowy zwierz i Czarownica w kapturze, w długim brązowym płaszczu. W głębi - ściana zrobiona z czerwonych materacy.
    2 / 2
Z recenzji prasowych:

Apetyt na pierniki

"Gazeta Wyborcza"

„Jaś i Małgosia” Jana Brzechwy w scenicznej wizji Lecha Chojnackiego to pogodna, pełna humoru opowiastka o parze niesfornych, wiecznie skłóconych dzieciaków, które dzięki przemyślnemu podstępowi rodziców stają się zgodnym rodzeństwem. A ów podstęp to zainscenizowana sytuacja zagrożenia, klasyczna przebieranka, tym razem w kostiumy wilka i Baby-Jagi (...). Siłą spektaklu Lalki jest pełna paradoksalnego humoru przytulankowo-piernikowa scenografia Dariusza Panasa. Dwie potężne biskwitowe zastawki kryją piernikową chatkę, a mama drwalowa wypieka wielkie baby, które staną się „fundamentem” herbatnikowego lasu. Rodzicom-aktorom towarzyszą duże, przytulankowe lalki Jasia i Małgosi prowadzone przez „widzialnych” animatorów.

Bilety