arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Odyseja - BILET DO TEATRU ZA 300 GROSZY - Teatr Lalka

Powrót

Odyseja - BILET DO TEATRU ZA 300 GROSZY

12 maja obchodzimy Dzień Teatru Publicznego, któremu towarzyszy ogólnopolska akcja Bilet za 300 groszy. Akcja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

12 maja każdy bilet na spektakl Odyseja grany o godz. 15.30 można kupić za 300 groszy (3 zł.). Bilety można kupić tylko w dniu wydarzenia w kasie teatru, która wyjątkowo będzie czynna od godziny 10.00. Każdy widz może nabyć maksymalnie 5 biletów. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W tegorocznej akcji Bilet do teatru za 300 groszy z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze grosze grają rolę przypominać będzie symboliczna cena biletu, Symbolicznym zakończeniem tygodniowego święta będzie, podobnie jak było to w latach ubiegłych, zaproszenie widzów do wspólnego teatralnego spacerowania w ramach projektu Spacerowników teatralnych, który swój początek miał także przed dwoma lata z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Proponowane trasy spacerów mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast (więcej na www.spacerownikteatralny.pl i www.dzienteatrupublicznego.pl/#2018).

Identyfikacja wizualna akcji: Kama Schinwelska, Marcin Gwiazdowski / ELIPSY