arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

Koncert Magdaleny Pamuły - "... minę, bym dalej mogła biec"   - Teatr Lalka

Powrót

Koncert Magdaleny Pamuły - "... minę, bym dalej mogła biec"  

Koncert Magdaleny Pamuły to opowieść o mijaniu; tęsknota miesza się w niej ze szczęściem, a stary świat ludowej magii przenika do współczesnych pieśni. To czuła rozmowa czterech instrumentów: fortepianu, skrzypiec, kalimby i głosu. Aktorka, wspólnie z Mikołajem Kostką (skrzypce) oraz Franciszkiem Raczkowskim (fortepian), wykreowali muzyczne obrazy ze słów i szeptów ludowych mądrości. Pierwsze autorskie kompozycje artystki zostały przefiltrowane przez wrażliwość i wyobraźnię towarzyszących jej muzyków.
Premiera koncertu odbyła się na zaproszenie Zygmunta Koniecznego w Piwnicy pod Baranami w maju 2019 roku. Opieka mistrza polskiej muzyki filmowej i teatralnej oraz piosenki artystycznej, wpływa na muzyczny rozwój koncertu, który zostaje wzbogacany o nowe kompozycje Zygmunta Koniecznego.

Zygmunt Konieczny: Jestem świadkiem samodzielnych działań artystycznych Magdaleny Pamuły. W utworach poetyckich można odnaleźć niezwykłą wrażliwość. Przykładem muzycznych umiejętności jest koncert pt.: „…minę, bym dalej mogła biec”. (...) Talent muzyczny, aktorski, poetycki i kompozytorski tworzą wszechstronną osobowość artystki. Magdalena Pamuła wraz z utalentowanymi muzykami - skrzypkiem Mikołajem Kostką oraz pianistą Franciszkiem Raczkowskim, wykreowali poruszającą muzyczną opowieść. 

Zapraszamy na koncert 16 stycznia, godz.19 w Teatrze Lalka.

Magdalenę Pamułę możecie Państwo także oglądać w roli Animy w spektaklu "Boska Komedia" w reżyserii Jarosława Kiliana. 
 

fot. Kacper Lech