arrow_leftarrow_rightarrow_leftButton/Goarrow_rightfacebookinstagramtwitter

39. Międzynarodowy Festiwal Teatralny ,,Walizka" - Wyobraźnia - Teatr Lalka

Powrót

39. Międzynarodowy Festiwal Teatralny ,,Walizka" - Wyobraźnia

Teatr Lalka wystąpi na 39. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym ,,Walizka" na scenie Teatru Lalki i Aktora w Łomży. 

Spektakl „Wyobraźnia” w reżyserii Julia Szmyt wystawiony zostanie w dniu 27 czerwca 2026 r. o godzinie 11:00.

Zapraszamy!

 

Co się stanie, gdy SŁOWA które znamy zostaną pocięte, a OBRAZY rozpadną się na drobne kawałki? A co, jeżeli okaże się, że jedna z najważniejszych rzeczy na świecie… po prostu zniknie? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć dwójka nietuzinkowych bohaterów: SŁOWO – pełne energii i pomysłów oraz OBRAZ – mistrzyni sztuki wizualnej. Dzięki swojej kreatywności, humorowi i determinacji pokażą, jak wielka moc kryje się w wyobraźni…

Spektakl „Wyobraźnia” zachęca do kreatywnego myślenia, pokazując, jak wiele możliwości kryje się w prostych ideach i nieskrępowanej zabawie. Uczy, że granice istnieją tylko w naszych głowach, a każdy pomysł – nawet najbardziej szalony – może stać się początkiem czegoś pięknego i niepowtarzalnego.

Przedstawienie w reżyserii Julii Szmyt, artystki znanej z tworzenia magicznych i innowacyjnych widowisk dla dzieci, to opowieść pełna zabawy, ruchu i wizualnych niespodzianek. Wyjątkowa scenografia i interakcja między słowem a gestem wciągną najmłodszych widzów w fascynującą podróż po krainie fantazji.

 

Reżyseria, scenariusz, video: Julia Szmyt (GPRiRT)
Scenografia, kostiumy: Ewa Gdowiok
Muzyka: mooryc (Maurycy Zimmermann)
Asystentka reżyserki: Olga Ryl-Krystianowska

Obsada:
Andrzej Perzyna – słowo
Olga Ryl-Krystianowska – obraz

fot. Bartek Warzecha
fot. Bartek Warzecha
fot. Bartek Warzecha
fot. Bartek Warzecha